TOYOTA CHARGING NETWORK – ŁADUJ W TRASIE BEZ PRZESZKÓD
 
Toyota wspiera Cię wszędzie tam, gdzie jesteś. Masz dostęp do wielu stacji ładowania w całej Europie. Najbliższą z nich znajdziesz dzięki aplikacji MyToyota, za jej pośrednictwem sprawdzisz też dostępność ładowarek i rodzaje gniazdek. Zobacz, jak dojechać do stacji ładowania i rozpocznij nawigację.
 
Po dotarciu do stacji możesz rozpocząć ładowanie, używając karty RFID, a nawet skanując kod QR. Dowiedz się wszystkiego na temat Toyota Charging Network.
Toyota HomeCharge
Pokrowiec na kabel do ładowania
Kabel do ładowania (Typ 2)
Kabel do ładowania (Typ 3)

Toyota HomeCharge

Domowa stacja ładująca sprawia, że ładowanie Twojej Toyoty staje się prostsze i bardziej wygodne. Urządzenie to jest w pełni zintegrowane z aplikacją MyToyota i Twoim samochodem, zapewniając pełną kontrolę, gdziekolwiek jesteś. Umożliwia ona zarządzanie użytkownikami, zdalne ładowanie, czy śledzenie sesji ładowania. Pozwala również ustalić harmonogram ładowania lub zaplanować ładowanie w godzinach najlepiej dopasowanych do Twojej instalacji elektrycznej (np. taryfy czy instalacji fotowoltaicznej).

Pokrowiec na kabel do ładowania

Uporządkuj swoje kable do ładowania i zabezpiecz je przed zaplątaniem. Pokrowiec dostępny jest w dwóch rozmiarach: na 1 kabel lub na 2 kable.

Kabel do ładowania (Typ 2)

Naładuj swoją Toyotę z napędem elektrycznym lub hybrydę typu plug-in, korzystając ze standardowego gniazdka elektrycznego. Skorzystaj z kabla, w który wbudowano urządzenie sterujące i zabezpieczające, gwarantujące ochronę standardowej wtyczki ściennej i Twojego samochodu.

Kabel do ładowania (Typ 3)

Kabel do ładowania do podłączenia samochodu do domowej ładowarki lub publicznej stacji ładowania. Dostępny w dwóch długościach (5 m lub 7,5 m).

Odpowiednia ładowarka i akcesoria do ładowania domowego

Stylowe, bezpieczne i przyszłościowe akcesoria oferują najwyższą jakość i niezawodność, co czyni je doskonałym partnerem dla zelektryfikowanych pojazdów Toyoty.

Najczęściej zadawane pytania

Wszystkie samochody hybrydowe Toyoty nie wymagają ładowania. Łącząc moc wysoce wydajnego silnika benzynowego i dwóch lub trzech silników elektrycznych, hybrydy Toyoty mogą ładować się same podczas jazdy, postoju, zwalniania lub hamowania. Możesz pokonywać krótkie dystanse, korzystając wyłącznie z trybu EV, a jednocześnie nie musisz martwić się o zasięg – napęd hybrydowy sam dba o utrzymanie optymalnego poziomu naładowania baterii.

Ładowanie Toyoty z napędem elektrycznym jest bezpieczne, wygodne i proste. Możesz to robić w domu, korzystając ze standardowego gniazdka elektrycznego i dostarczonego kabla do ładowania lub za pośrednictwem Toyota HomeCharge. Możesz także skorzystać ze stacji szybkiego ładowania, które bez problemu znajdziesz i odblokujesz za pośrednictwem Toyota Charging Network.

Ładuj swoje auto w domu, korzystając ze standardowego gniazdka elektrycznego lub z domowej stacji ładującej Wallbox. Taki samochód, jak Prius Plug-in przy użyciu standardowego gniazdka domowego (10 A) można naładować w 6 h***. Ładowarka Toyota HomeCharge umożliwia znacznie szybsze ładowanie niż w przypadku domowego gniazdka. By w pełni naładować baterię, potrzebuje około 4 h***. Proces ładowania można kontrolować zdalnie za pomocą aplikacji MyToyota. Nie należy również zapominać o regularnym tankowaniu zbiornika paliwa, aby zawsze mieć dostęp do trybu hybrydowego.

Nasze samochody elektryczne są zaprojektowane w taki sposób, aby nie doprowadzić podczas normalnej eksploatacji do głębokiego rozładowania bądź przeładowania baterii. Decyzja o zakończeniu ładowania zależy więc bezpośrednio od klienta, jego stylu jazdy, preferencji i nie powinna mieć znaczącego wpływu na kondycję akumulatora trakcyjnego.

Warto pamiętać jednak, że po naładowaniu baterii do 100% funkcja regulacji hamowania odzyskowego (Regeneration Boost) może być niedostępna, więc warto zakończyć ładowanie wcześniej, jeśli chcemy korzystać z pełnej rekuperacji i wydłużyć żywotność klocków oraz tarcz hamulcowych.

Dodatkowo, czas ładowania prądem stałym (DC) w zakresie 80%-100% trwa znacznie dłużej niż ładowanie od 10% do 80% stanu naładowania baterii, więc odłączenie samochodu przed pełnym naładowaniem może także pomóc zaoszczędzić czas.

Chcąc szybko naładować swoją Toyotę bZ4X, możesz swobodnie korzystać ze stacji szybkiego ładowania prądem stałym (DC) w miejscach użyteczności publicznej. Aby zwiększyć efektywność ładowania i ochronić baterię, po ok. czterech cyklach ładowania od 10% do 80% wykonanych w ciągu jednego dnia możliwość szybkiego ładowania Toyoty bZ4X zostanie automatycznie ograniczona na około 24 h. Jest to normalne zjawisko, nie wymagające żadnej interakcji ze strony kierowcy. Samochód może nadal być użytkowany oraz ładowany z pełną mocą za pomocą prądu zmiennego (AC).

* Emisje mogą być związane z różnymi aspektami cyklu życia samochodu (w tym z jego produkcją), produkcją energii elektrycznej i codziennym użytkowaniem.

§ Napęd samoładującej się hybrydy składa się z silnika spalinowego i jednego lub kilku silników elektrycznych, które współpracują ze sobą. Silnik zwiększa wydajność i jednocześnie pracuje jako generator, przekształcając nadwyżkę energii w ładunek elektryczny, zmniejszając tym samym zużycie paliwa.

◊ Zelektryfikowane samochody są napędzane jednym lub kilkoma silnikami elektrycznymi. Niektóre z nich, w tym hybrydy i hybrydy typu plug-in, są również wyposażone w silnik spalinowy. Inne, takie jak Toyota bZ4X, są całkowicie elektryczne. 

** Emisje mogą być związane z różnymi aspektami cyklu życia samochodu (w tym z jego produkcją), produkcją energii elektrycznej i codziennym użytkowaniem.

§§ W zależności od dostępności w kraju i umowy na dostawę prądu.

◊◊ W celu zapewnienia efektywności ładowania i zachowania akumulatora w jak najlepszej kondycji przez cały okres eksploatacji pojazdu, moc szybkiego ładowania Toyoty bZ4X może zostać tymczasowo ograniczona (na około 24 h) po odbyciu czterech sesji ładowania w ciągu tego samego dnia (tj. uzupełnienia energii od 10% do 80% stanu naładowania).

*** Podane czasy ładowania mogą się różnić w zależności od czynników zewnętrznych (np. typ i stan stacji ładowania, temperatura otoczenia). Dane te podano wyłącznie w celach porównawczych.